Weleda
Almond Soothing Facial Lotion
Weleda | Almond Soothing Facial Lotion
Kampanjpris
112,80 kr
Ordinarie pris
141,00 kr
Rek. pris 190,00 kr
I Lager
SKU
755108NKPG
30 ml.
Almond Ansiktslotion - Weleda
Weleda Almond Ansiktslotion är en extra mild och lugnande ansiktslotion för blandhy som är känslig eller lätt kommer i obalans. Almond Ansiktslotion är lätt i konsistensen och absorberas snabbt av huden. Mild mandelolja tillsammans med plommonkärnolja gör huden mjuk och smidig och förbättrar dess naturliga skyddande funktioner. Återfuktar och verkar lugnande och balanserande när huden är i obalans och känns irriterad.Fördelar:
+ Almond Ansiktslotion ökar hudens skyddande funktioner
+ Går att använda under makeup
+ Absorberas snabbt samt gör huden mjuk och smidig
Med kontinuerlig användning av Almond Ansiktslotion känns huden mjukare och mer balanserad och får lättare att klara av yttre påfrestningar. Almond Ansiktslotion passar bra att använda under makeup. Är ett lättare alternativ till Almond Ansiktskräm.
Weleda – naturlig hudvård när den är som bäst. Weleda är det ledande varumärket inom ekologisk och naturlig hudvård i Europa. Weledas produkter är omtyckta världen över. Med bred kunskap, stor erfarenhet och en modern syn på produktutveckling fortsätter Weleda att ta världen med storm. Weleda's produkter är certifierade enligt NaTrue och samtliga produkter är fria från djurtestning.
Skriv din egen recension